Geoblog.pl    wdrodze    Podróże    Bo celem jest droga - nowa wyprawa - Peru i Boliwia    Pisco Sin Fronteras

Pisco Sin Fronteras

Peru
Peru, Pisco

Hej Kochani :)

Troche mi sie plany pozmienialy. Zostane tutaj jeszcze z 5-6 tygodni. Zostalam koordynatorem projektow. Burners Without Borders zakonczyla swoja dzialalnosc w rocznice trzesienia ziemi, zostawila po sobie kilka swietnych zrealizowanych projektow, kilka rozpoczetych oraz ludzi, ktorzy teraz dzialaja pod nazwa Pisco Sin Fronteras. Wciaz jest masa rzeczy tutaj do zrobienia. Ludzie od roku zyja w plastikowych szalasach lub namiotach, bez swiatla, bez wody, bez toalety, bez prysznica. Tak zeby Wam przyblizyc troche co tu sie dzieje... Ostatnio znalazla nas starsza kobieta, ktora rodzina po trzesieniu ziemi zostawila sama w zruinowanym miescie - Pisco zostalo zniszczone w 80 procentach, ludzie uciekajac z domow gineli pod walacymi sie budynkami, co chwile ktos krzyczal o pomoc, bo w zgliszczach domu zostal ktos bliski. Duzo rozmawiamy tu z ludzmi. Nie znam nikogo kto moze o tym mowic nie placzac. To byl prawdziwy koszmar. Minal rok. Wracamy do starszej kobiety. Ma 78 lat, jest samiutenka i nie ma nic. Nie ma domu, nie ma nawet szalasu. Zyje na ulicy. Nie ma srodkow by odbudowac dom. Ma nas. Chce jej pomoc. Chce zdobyc pieniadze na najprostszy dom, w ktorym moglaby mieszkac. Organizacja nie ma funduszy. Placimy tygodniowa skladke, z ktorej ida pieniadze na niezbedne materialy do budowy i na paliwo do naszej transportowej ciezarowki. Wszystkie projekty indywidualne finansowane sa przez nas. Potrzebujemy wsparcia. Kochani - prosba: ktokolwiek jest na silach, ma mozliwosci i checi pomoc, prosze. Potrzebujemy funduszy i potrzebujemy rak do pracy. Nie stawiamy rezydencji. Najprostszy modul mieszkalny kosztuje ok. 1000 USD i sklada sie z malego pokoju, kuchni i toalety. Rece do pracy dajemy my. Jesli ktos chcialby pomoc prosze o email.
Jesli ktos jest w drodze do Peru, lub juz w Peru niech przyjezdza do Pisco!!! Takich ludzi jak starsza pani jest duzo wiecej. To jeden z bardzo wielu projektow do zrealizowania. Dzis odwiedzilam miejsce gdzie mieszka ponad 40 osob w plasikowych szalasach i zruinowanych namiotach. Niektorzy nadal bez swiatla, wszyscy bez toalety i prysznica. Dla nich bedziemy budowac sanitariaty. Obok mieszka rodzina z chorym dzieckiem po operacji. Od ulicy dzieli ich plasikowa sciana "domu". Dziecko ma niekonczace sie zakazenie, bo zyja na ziemi. Jutro ide sie z nimi spotkac i rozeznac w sytuacji. Jest masa rzeczy do zrobienia, potrzebujemy ludzi !!!
Hej, to co dzieje sie tu w Pisco to naprawde niesamowite doswiadczenie, to trzeba przezyc. Duzo mozna by pisac o wolontariacie, ja powiem krotko: moj pobyt tutaj jest jedna z najwazniejszych rzeczy w mym krotkim intensywnym zyciu, jakie mi sie przytrafily i ogromnie sie ciesze, bo czuje ze znalazlam sie we wlasciwym miejscu. Kazdy potrzebuje czegos innego, ja pomagajac ludziom realizuje siebie. Jesli ktos podobnie jak my wszyscy tutaj chce pomoc, niech przyjezdza!
adres:
Pisco Sin Fronteras,
Las Palmas, San Andres, Pisco, Peru

Prosze zastanowcie sie jak mozecie pomoc.
pozdrawiam i sciskam mocno - karmelka

pauelbis
pauelbis - 2008-08-25 07:06
Pomyslimy pomyslimy, tylko wiecej konkretow potrzeba, moze jakas stronka internetowa o potrzebach albo cos, bo konkretna potrzeba moze sie spotkac z konkretna pomoca, a ogolniki sa dobre dla polityki i mediow, ktore i tak wszystko pokreca...
Daj sygnala to pogadamy

pozd

pauelbis
pauelbis - 2008-08-25 07:13
no i wrzuc troche zdjec, moze byc na priv obrazujacych te potrzeby (nie chodzi oczywiscie o sensacyjne ujecia glodnych dzieci bez dachu), chyba ze aparat tez zgubilas albo rozdalas
albo moze zaloz bloga dotyczacego Pisco Sin Fronteras i tam sie skupmy na konkretach
bede rozmawial ze sponsorami dla ptakow to moge pogadac o Pisco Sin Fronteras tylko musze miec jakies materialy
salut i radosci

wdrodze - 2008-08-28 21:30
Strona www jeszcze nie jest gotowa, pracujemy nad nia. Jestesmy poki co na facebooku - grupa Pisco Sin Fronteras. Mamy tez miec na dniach konto bankowe, wiec podam dane wkrotce. DZIEKUJE WSZYSTKIM, KTORZY WSPARLI MNIE FINANSOWO.
Wow, ile tu sie dzieje!! Rozkrecamy cos wielkiego, nawiazujemy powazne kontakty i zaczynamy wspolprace przy poteznych pieknych projektach. BRAKUJE LUDZI!! Potrzebujemy wiecej srodkow by porzadnie wystartowac, by skonczyc co zaczelismy w Burners, co jest na biezaco i co bedzie w najblizszej przyszlosci. Ogolnie jest... jest WOW!!.... Duzo, bardzo duzo sie dzieje, jeszcze raz dziekuje za pomoc i jeszcze raz prosze o jeszcze. Kto chce i moze. I z ostatnich wiesci - odnalazlam te starsza kobiete, ktora zyje na ulicy!! Kupilam jej gotowy posilek plus produkty spozywcze jak ryz, olej, woda, tunczyk, warzywa, nafte do kuchenki, zeby mogla sobie to ugotowac. Nie mowilam jej jeszcze ze mam dla niej pieniadze na nowy dom, powiem jak bede je trzymac we wlasnej rece. Wkrotce :) pozdrawiam, karmelka

estranhero
estranhero - 2008-09-01 13:37
super ja cos takiego robie ucze sie w europie

wdrodze - 2008-09-11 00:10
hej :)
zyje. mam sie swietnie i zabiegana jestem jak pies. obiecuje sie odezwac wkrotce. zakaz martwienia sie o mnie!!
sciskam moooocno i pozdrawiam serdecznie - karmelka

serrond
serrond - 2008-09-16 15:55
o.. zyjesz ;-)

GemInEye
GemInEye - 2008-09-23 13:22
Czesc Karmelkowa, polecam Ci portal www.Goldenline.pl pełen ludzi z pomysłami, ideami, ale także tych, którzy ichnie mają, ale za to mają znajomosci lub pieniadze.

Zakładaj tam profil i udeż z konkretnym mailem na wiele forów grup tematycznych, czyli np. tych dotyczcych Peru, Ameryki łacińskiej, Pomocy ogólej itp - ostatnio zrobiłam taką akcję, by pomóc zadłuzonej rodzinie, której bakowało srodków do życia i utrzymania przy nim dziewczyny w spiączce. Ludzie pomogli, głównie anonimowo, słowem udało się!

Ludzie zwykle mają pytania i potzebę kontaktu, nawet wirtualnego, z kimś odpowiedzialnym za dany projekt - wiec Twój profil na golden Line jest jak najbardziej pożądany!

Buziaki i trzymam kciuki! ...gdyby nie to, że mam spory kredyt na głowie - sama ym do was przyjechała - czuję, że tego typu praca dobrzeby mi zrobiła!

Sylwia Wysocka

kamila szymanowska